VacciCheck of ‘titteren’.

Na uitgebreid wetenschappelijk onderzoek is het geen noodzaak meer om uw hond jaarlijks te vaccineren met de grote cocktail tegen ziekten als; infectieuze hepatitis, parvo en distemper.
Met behulp van de vacciCheck is er steeds meer bekend met ‘vaccineren op maat’.
Voordat we uw hond vaccineren kunnen we met een klein beetje bloed bepalen of er nog voldoende antilichamen in het bloed aanwezig zijn en vanuit hier bepalen om wel of niet te vaccineren.
Hierdoor voorkomen we onnodig vaccineren. Echter vaccineren wij al minimaal, dat wil zeggen; één keer per 3 jaar word de DHP cocktail vaccinatie gegeven, de andere jaren alleen de Leptospirose (ziekte van Weil).
LET OP:
De ziekte van Weil ofwel Leptospirose kan niet worden getitterd. Dit houdt in dat ongeacht een positief of negatieve uitslag van de vacciCheck, uw hond jaarlijks geënt zal moeten worden met de L4 (Leptospirose).
De betrouwbaarheid van de testen met de VacciCheck is zeer goed:
Ziekte | Sensitiviteit |
| Specificiteit |
hond |
|
|
|
Hondenziekte | 100% |
| 92% |
Parvo | 88% |
| 100% |
Canine Adeno Virus-1 | 94% |
| 93% |
De vacciCheck adviseren wij te starten bij een leeftijd vanaf 2 jaar. Zo heeft uw hond, de puppy-vaccinatie-cyclus goed doorgemaakt en de juiste bescherming op kunnen bouwen. Dit herhalen wij op 1 jarige leeftijd, vervolgens kunnen we bij een leeftijd vanaf 2 jaar de vacciCheck inzetten.

De uitslag, en dan?
Positief: Wanneer blijkt dat uw hond voor alle drie de ziektes voldoende beschermd is en de vaccinatie voor Leptospirose (ziekte van Weil) en de eventuele besmettelijke hondenhoest (Kennelhoest) heeft gekregen, is uw hond weer voor een jaar beschermd.
Negatief: Wanneer blijkt dat uw hond voor één of meerdere ziektes niet meer volledig is beschermd kiezen wij ervoor om uw hond te vaccineren met de cocktail (DHP Distemper, Hepatitis en Parvo).
Bij een positieve titerbepaling (in het Europees dierenpaspoort) is deelname en toegang tot pension of asiel mogelijk. Wanneer de dierenarts aangeeft dat uw hond voldoende beschermd is, kan een titerbepaling en een verklaring gezien worden als bewijs dat deze voldoende gevaccineerd is.
De dierenarts dient in het vaccinatieboekje wel aan te geven voor hoe lang de hond of kat beschermd is en zo wordt er een geldigheidstermijn aan de verklaring gekoppeld, aldus Raad van Beheer, Dibevo, KNMvD, NVWA en KMSH.

De kosten voor de VacciCheck bedraagt €40,-. Dit is inclusief de bloedafname.
Als u ervoor kiest om direct met het bloed afnemen ook de Lepto te vaccineren, hebben we hiervoor een speciaal tarief van €60,-. Dit is inclusief bloedafname, vacciCheck, jaarlijkse controle en vaccinatie Lepto.
U kunt ten alle tijden voor de vacciCheck een afspraak maken.
Als de uitslag bekend is, dan nemen wij telefonisch contact met u op.
Mocht u nog vragen hebben, dan horen wij dat graag!
Contact KVG Uitgeest
Prinses Beatrixlaan 12, 1911 HR Uitgeest
Tel: 0251-312227
E-mail: info@kvg-uitgeest.nl
Contact en route